top of page

Математика

"Числа — це невід’ємне знаряддя сучасної цивілізації, що використовується для впорядкування сфери її діяльності." 

 

Ф. Дейвіс 

%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%

Фролова
Валентина Олександрівна 

Викладач математики 

.

%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%

Игнатова
Лідія Олександрівна 

Викладач математики 

.

"Если вы хотите научиться плавать, то смело входите в воду, а если хотите научиться решать задачи, то решайте их!"

Д. Пойа

Тема 1

Тема: "Тригонометричні рівняння"

Шановні здобувачі освіти, вітаємо вас, бажаємо вам відмінного здоров’я та скоріших зустрічей в стінах нашого закладу - ВСП «Училище №3 НУ «ОЮА». Поки що нам необхідно продовжувати навчатися, хоч і на відстані, не виходячи з дому. Почнемо з теми: «Розв’язування тригонометричних рівнянь». Для того, щоб засвоїти дану тему необхідно відкрити підручник Г.П.Бевза «Алгебра і початки аналізу» (підручник додається в посиланнях) на ст. 40 пор.9: «Тригонометричні рівняння». Зверніть увагу на означення тригонометричних рівнянь, розв’язування найпростіших рівнянь, які передають означення arcsin a, arccos a, arctg a, arcctg a. Після кожного з даних означень зверніть увагу на загальний вигляд розв’язок кожного з даних тригонометричних рівнянь та окремих випадків.

Означення та формули після опрацювання слід вивчати на пам'ять ст. 41-43 (виділено жирним  шрифт). При розв’язувані більш складних тригонометричних рівнянь ми будимо виводити їх до простіших рівнянь, як і при розв’язувані алгебраїчних рівнянь. Після опрацювання теоретичного матеріалу рекомендується приступити до розв’язування тренувальних вправ  ст. 43-44 вправи 178-184. При розв’язувані вправи 181 зверніть увагу на пояснення до вправи а и б.

ст.40-41.jpg
ст.42-43.jpg
ст.44-45.jpg
ст.46-47.jpg

«Если вы хотите научиться плавать, то смело входите в воду, а если хотите научиться решать задачи, то решайте их!»

Д. Пойа

 

 

Наприкінці XV ст. італійські мандрівник Христофор Колумб відкрив узбережжя Америки.  Португалець Васко да Гама відкрив морський шлях на Індію. Незабаром кораблі Магелана вперше в історії зробили навколосвітню подорож. Почалася епоха великих географічних відкриттів, завоювання нових територій, освоєння незліченних багатств нових земель.  Потрібні були більш потужні і швидкохідні судна,  точні географічні карти, досконалі способи орієнтування в відкритому океані. 

Такі послуги могла надати тригонометрія.

Подумайте якщо люди користувалися цими знаннями багато років тому,  коли доросла людина мала менше знань,  ніж сьогоднішній старшокласник, …  чи реально вивчити дану галузь науки на базовому рівні особисто вам?  Кілька годин вдумливих занять з вирішенням завдань - і ви досягнете своєї мети, вивчити базовий курс.

Приклади виконання завдань.

Вправи  185 (а), 186 (а), 188 (а), 191(а)

Без названия (2).jpg

Домашнє завдання

 

Вправи  185 (б), 186 (б), 188 (б), 191(б)

Порядок виконання вправ необхідно записати до конспекту. Для оцінювання необхідно пройти форму тестового контролю.

Для ознайомлення пропонуються відео з платформи "TutorOnline", адміністрація сайту не претендує на авторські права. 

За бажанням на каналі youtube ви можете у функціоналі включити титри українською мовою

Тема 2

Тема:  «Правила диференціювання функцій. Таблиця  похідних» 

Вітаємо Вас, шановні здобувачі освіти. Саме дорогоцінне і для Вас і для нас - здоров'я, чого ми Вам  і вашим рідним бажаємо. Знаходячись в умовах самоізоляції, ми повинні максимально використати час не тільки для відпочинку, а і для самовдосконалення. 

А тому продовжуємо навчатись навіть в умовах карантину. Продовжуємо вивчати важливі теми з курсу алгебри і початків аналізу «Похідна функція»,  а саме: «Правила диференціювання. Таблиця похідних». 

Людина завжди намагається якомога швидше одержати позитивний результат від  якоїсь дії, а,  значить,  і задоволення від виконання роботи. 

Напевне,  Ви не поїдете з Одеси до Києва на велосипеді,  хоча це можливо.  Така подорож не завжди зручна,  бо потребує великих затрат часу.  Мабуть,  таку поїздку краще виконати на поїзді,  машині або літаком.  Ключове слово  -  швидше.  Відносно вивчення даної теми зауважимо,  що похідні функції ... (проглянути)

Ст. 112-113 Г.П. Бевз.jpg
Ст. 114-115 Г.П. Бевз.jpg
Ст. 116 Г.П. Бевз.jpg

«Теорія без практики мертва і безплідна, практиув без теорії неможлива»

Рене Декарт

 

Поняття похідної виникло в ХVІІ столітті.

До обчислення значення виразу:

 

 

 

приводять розв’язування багатьох задач з механіки, електрики, біології, статистики тощо. Саме тому цей вираз отримав спеціальну назву - похідна. Похідну можна використовувати для визначення швидкості про-ходження різних процесів – руху ракети, літака, автомобілю; обертання маховика, дзиґи, балерини; протікання хімічної реакції, нагрівання тіла; розмноження бактерії, росту рослин, тварин і т.д.

Сучасні фахівці повинні добре володіти математичним апаратом, який має надзвичайне значення для розвитку сучасної промисловості, економіки, бізнесу, фінансової справи.

Похідна – це одне з важливих понять в математиці.

Снимок.JPG
Без названия (2).jpg

Посилання на конспект уроку 

Для ознайомлення пропонуються відео з платформи "MON UKRAINE", адміністрація сайту не претендує на авторські права. 

Для ознайомлення пропонуються відео з платформи "TutorOnline", адміністрація сайту не претендує на авторські права. 

За бажанням на каналі youtube ви можете у функціоналі включити титри українською мовою

bottom of page